Aktualności

2019.11.11 - List od Prezydenta RP

Zdjęcie:

"Piękna nasza Polska cała" - to międzynarodowy projekt edukacyjny, w którym uczestniczy nasze przedszkole. W ramach podziękowania za udział w projekcie otrzymaliśmy list od Prezydenta Polski Andrzeja Dudy wraz z symbolem Polski, którym jest Flaga. Poniżej na zdjęciach prezentujemy całą treść listu.


Więcej...

2019.11.11 - Szkoła do Hymnu

Zdjęcie:

Po raz drugi nasze przedszkole  wzięło udział w akcji "Szkoła do Hymnu". 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 wszystkie dzieci z grup wraz z wychowawczyniami spotkały się na holu przedszkola i wspólnie odśpiewały Hymn. Tegoroczna akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej".


Więcej...

2019.11.06 - Karma dla schroniska

Zdjęcie:

W ramach corocznej akcji "Pełna miska dla schroniska" zebraliśmy 34 puszki z karmą oraz ok. 85 kilogramów suchej karmy. Cała zebrana karma została dostarczona do Schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Pruślińskiej w Wysocku Wielkim. Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie i przyniesione jedzenie.


Więcej...

2019.10.28 - Pasowanie na przedszkolaka 2019/2020

Zdjęcie:

23 i 26 października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. W tym roku w grono przedszkolaków przyjęte zostały dzieci z grup: Uśmieszki i Fiołki. Dzieci przygotowały krótkie przedstawienie: przepięknie zaśpiewały i zatańczyły, a także wyrecytowały wiersze.

 

Zanim pani dyrektor Małgorzata Krzyżanek przystąpiła do pasowania, dzieci musiały wykazać się wiedzą i odpowiedzieć na kilka pytań.

 

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, oraz obejrzały występy starszych koleżanek i kolegów z grup: Cudaczki i Stokrotki.


Więcej...

2019.10.01 - Projekt „Aktywne przedszkolaki”

Rodzice z grupy „Stokrotki” pozyskali grant w wysokości 3.000 zł na projekt „Aktywne przedszkolaki” w ramach konkursu grantowego „Mikrodotacje na społeczne akcje” edycja III.

 

W ramach grantu zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do aktywnego włączenia się w projekt.

 

Działaniem chcemy objąć wszystkie dzieci wraz z rodzicami z przedszkola – Filli przy ul. Krotoszyńskiej  i zaprosić do wspólnego aktywnego spędzenia czasu. Do 15 listopada pragniemy zrealizować następujące działania:

 

- konkurs plastyczny dla rodziców z dziećmi – Wiem co jem – regulamin zostanie w październiku przekazany do grup – nagrody dla najlepszych prac, praca do wykonania w domu.

- Dzień Przedszkolaka na sportowo – turniej zabaw dla rodziców i dzieci – w ramach turnieju – medale dla każdego uczestnika, nagrody dla grup, - X.2019r.

- podsumowanie projektu – w listopadzie  zaprosimy rodziców wraz z dziećmi do udziału w wspólnej zabawie w formie baliku rodzice z dziećmi nawiązującego do Andrzejek wraz z wręczeniem nagród za konkurs plastyczny. Ponadto podczas spotkania rodzice wspólnie z dietetykiem przygotują zdrowy owocowo – warzywny poczęstunek dla swoich pociech.

 

W ramach dotacji zakupiony zostaną nagrody w formie sprzętu sportowego dla grup, medale , nagrody za konkurs, animator prowadzący Dzień Przedszkolaka.

 

 

Pozdrawiamy „Przyjaciele Sindbada”

Ewelina, Olga, Marek i Marek

Rodzice Gabrysi, Julki i Lily

 

 

  „Projekt współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

 

 

 

 


Więcej...

Copyright © 2013 - Przedszkole nr 13 im. Sindbada