Grupa Stokrotki

Archiwalne wiadomości

Informacje o grupie

Dzielne Stokrotki to:

Dziewczynki:

 

 Amelka, Oliwia, Laura K., Maja K., Maja W. ,Laura K., Nikola, Lena, Anastazja,   Gabrysia, Stefania, Ania, Marysia, Natalia, Zuzia, Julia, Nadia.

Chłopcy:

 

Jakub, Paweł, Antoś, Krzyś, Wiktor, Konrad, Konstanty.

 

Nasze Panie:

Agnieszka i Ania

Pomaga nam: pani Malwinka

 

Informacje dla Rodziców

Ważne wydarzenia z życia grupy

Odwiedziny u Bratków

Stokrotki odwiedziły grupę Bratków, która zaprezentowała przed młodszymi dziećmi piękny taniec POLONEZ, a także wiele pięknych wierszy i piosenek. Na koniec dostali duże brawa.

Dzień Dziecka na Stanicy Harcerskiej

3 czerwca "STOKROTKI"  obchodziły DZIEŃ DZIECKA. Festyn odbył się na stanicy harcerskiej , wspólnie bawiły się tam dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Było wiele atrakcji: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, malowanie buziek i wiele innych. Wszystkie dzieci, były bardzo zadowolone , chodź zmęczone upałem oraz wieloma atrakcjami.

Spartakiada na Stadionie Miejskim

11 Spartakiada Przedszkolaków odbyła się pod hasłem: "Jesteśmy małymi patriotami" w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. W spartakiedzie wzięło udział 11 Stokrotek: MAJA K., MAJA W., KRZYŚ, ANTOŚ, LAURA, NIKOLA, LENA, WIKTOR, KUBA, JULIA i NADIA. 

Lodowa niespodzianka z okazji Dnia Dziecka

Dzień Mamy i Taty

28.05.2019 r . w grupie Stokrotki odbył się Dzień Mamy i Taty. Stokrotki przygotowały specjalny program artystyczny. Na koniec dzieci zaśpiewały rodzcom "Sto lat", złozyły życzenia i wręczyły upominki.

Wyjazd na przedstawienie "Jaś i Małgosia"

Dnia 23.05.2019r "Stokrotki" wraz z grupami "Maczki" i "Bratki" odbyły podróż autobusem na bajkę pt. "Jaś i Małgosia". Wyjazd związany był z zaproszeniem jakie dzieci otrzymały od grupy Uśmieszki z przedszkola na ulicy Bema. Spontaniczne i żywe reakcje predszkolaków były dowodem na to, że przedstawienie bardzo nam się spodoabło :).

Zajączek

W ogrodzie przedszkolnym "Stokrotki" spotkały się z Zającem Wielkanocnym. Niespodzianka wywołała duży uśmiech na twarzach dzieci oraz wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Konkurs plastyczny pt. "Plastuś poznaje zawody"

W Przedszkolu Publicznym nr 1 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Plastuś poznaje zawody". Naszą grupę reprezentował Jakub Bartosik, który samodzielnie wykonał pracę plastyczną pod okiem pani Ani. 

Powitanie wiosny

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody. Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. 

Wizyta w grupie "Gwiazdeczki"

Dnia 20.03. 2019 r "Stokrotki", odbyły podróż autobusem. Wyjazd dzieci, związany był zaproszeniem jakie dzieci otrzymały od grupy "Gwiazdeczki" na bajkę pt. "Dziewczynka z zapałkami". Dzieci oglądały bajkę z niezwykłą uwagą i zaciekawieniem.

Odwiedziny klasy II a - inscenizacja wiersza "Na straganie"

Dzień Kobiet

8 marca w grupie Stokrotki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Dziewczynki zostały obdarowane małym upominkiem w postaci błyszczyków do ust. Diewczynki w ramach podziękowania podarowały chlopcom Grześki.

"Zdrowo się odżywiamy"

Stokrotki wraz z paniami wykonały prace  plastyczne na konkurs. Prace ozdobią Bar Mleczny przy ulicy Konopnickiej.

Spotkanie z paleontologiem

27 lutego odwiedził nas paleontolog. Podczas wizyty paleontologa, dzieci dowiedziały się jakich narzędzi używa on podczas wykopalisk oraz jakie rodzaje skamieniałości może za ich pomocą znaleźć. Dzieci miały okazję dotknąć oraz zbadać za pomocą specjalistycznych przyrzodów wyjątkowe znaleziska. Na koniec dzieci przybiły piątkę z dinozaurem i ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.

Musical "O małej syrence"

Stokrotki wybrały się do OCK na musical pt. "Mała syrenka". Wystąpili w nim aktorzy Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. W czasie muzycznej podrózy wraz z małą syrenką Vivien , jej ojcem -Nefrytem , a także innymi bohaterami zawędrowaliśmy w głębiny oceanu. 

Walentynki w przedszkolu

14 lutego był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in. szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów ze znanych dzieciom bajek, malowały przepiękne serca, tańczyły kaczuszki oraz macarene itd. Na koniec tego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka od pani. Był to dzień pełen wrażeń.

Teatr w grupie "Stokrotek"

11 lutego do naszego przedszkola, przyjechali aktorzy z teatru „Włóczykij” z Kalisza. Zaprezentowali dzieciom bajkę pt. „Zimowa opowieść” .

 

BALIK KARNAWAŁOWY

Dzień Babci i Dziadka

 

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem tej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich. STOKROTKI- zaprezentowały przygotowany wcześniej program artystyczny. Na koniec występu złożyły życzenia i wręczyły wcześniej przygotowane prezenty.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego  - p. Tomasza Kuziemskiego .Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, a także o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie ferii.

Pomagamy psom ze schroniska

W dniach od 10 do 14 grudnia, zbieraliśmy karmę, którą zawieziliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Wszystkim dzieciom i rodzicom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy :-). "Najmniejsza pomoc znaczy więcej niż największe chęci"  Oscar Wilde

Jasełka w grupie Bratki

GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU

18 grudnia Gwiazdor przyjechał do przedszkola z dużą ilością prezentów. Dzieci z grup STOKROTKI, BRATKI i MACZKI oczekiwały jego przybycia. Wszyscy dobrze wiedzą, że Gwiazdor to miły i kochający dzieci staruszek, który obdaruwuje dzieci prezentami. Odwiedzając każdą grupę  miał okazję porozmawiać z dziećmi i każdemu podarować prezent. Przedszkolaki odwdzięczyły się Gwiazdorowi piosenkami, miłym słowem a nawet specjalnie przygotowanym podziękowaniem. 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

6 grudnia, , w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.

Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Wspólne dekorowanie choinki z rodzicami

4 grudnia we wtorek odbyły się w przedszkolu warsztaty plastyczne pod hasłem ,,STROIMY NASZĄ CHOINKĘ"  na które zaprosiłyśmy rodziców ze wszystkich grup ,,Maczki, Stokrotki i Bratki". Powstały piękne ozdoby, które zdobią naszą choinkę na holun przedszkola. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie ;).

Dzień Pluszowego Misia

 

W dniu 27 listopada dzieci  brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Odbył się także konkurs na najpiękniejszy strój misia.

Ponadto każda grupa przygotowała wiersz i piosenkę o misiu i zaprezentowała wszystkim misiom, które w tym dniu były w przedszkolu.

Okazało się, że nawet misiowe zagadki nie były dla dzieci trudne.

Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.

Przedstawienie "Przygody Wróbelka Elemelka"

19.11. 2018 r. Nasze Przedszkole odwiedził Teatr Młodego Widza "Włóczykij" z Kalisza.

Wspólne śpiewanie hymnu Polski "Mazurek Dąbrowskiego"

O godz. 11.11 ,,Stokrotki" razem z grupą starszaków ,,Bratki" i grupą maluchów ,,Maczki", zaśpiewały hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego" oddając hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli o Niepodległość Polski.

Wycieczka na Piaski do Parku Olbrzymich Owadów

Dzień Chłopca

W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki

wręczały chłopcom upominki oraz

złożyły życzenia.

Dzień Przedszkolaka na sportowo

29 września br. Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki we współpracy z przedszkolem „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach zorganizowało w hali sportowej miejskiego stadionu  „IV Dzień Przedszkolaka na sportowo”.

W tegorocznej zabawie wzięło udział pięć drużyn w tym dzieci z grupy Stokrotki. 

Po przemarszu i prezentacji drużyn nadszedł czas rywalizacji. Po prawie półtoragodzinnych zmaganiach okazało się, że zwycięzcami sportowego święta przedszkolaków zostali wszyscy. Puchary dla uczestników i nagrody dla placówek wręczył kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła. Ponadto każdy przedszkolak z rąk dyrektorów otrzymał medal.

Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek.

Dzień Przedszkolaka...

Pierwsze dni w przedszkolu po wakacjach...

Nasza Grupa

Copyright © 2013 - Przedszkole nr 13 im. Sindbada