Grupa Witaminki

Informacje o grupie

 

WITAMINKI TO:

 

Zuzia, Nela, Ada, Gabrysia, Hania, Wiktoria, Julia, Natalka, Iga, Patrycja, Weronika, Piotruś, Mateusz, Maksymilian, Jarek, Szymon, Franek,

Jakub J., Miłosz, Antoś, Nikodem, Jakub K.

 

Opiekują się nami panie: Hania i Dominika

Pomaga im w tym pani Dorotka

 

 

 

Informacje dla Rodziców

Ważne wydarzenia z życia grupy

DZIEŃ DZIECKA

SPARTAKIADA

DZIEŃ MATKI

WIOSENNE DNI

PRZEDSTAWIENIE PT. "JAŚ I MAŁGOSIA"

Nasi starsi koledzy z grupy Uśmieszki zaprosili nas na przedstawienie w ich wykonaniu. Byliśmy zachwyceni! Gratulujemy i dziękujemy!

CZERWONY KAPTUREK

Dzisiaj dzieci spotkała wielka niespodzianka - inscenizacja bajki pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu Ich pań :)

WIZYTA STRAŻAKÓW

W pierwszych dniach maja odwiedzili nasze przedszkole dwaj Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i przejęciem słuchały o trudnej pracy strażaka, a teraz niemal wszyscy chłopcy chcą, gdy dorosną, zostać strażakiem...

Bardzo dziękujęmy za wizytę!!!

CAKE POPS

Pod koniec marca mieliśmy okazję, pod czujnym okiem pań z kawiarni Rodzinka Cafe, samodzielnie wykonać cake pops. Smakowały nam niezmiernie, nawet posypki cieszyły się zainteresowaniem, na szczęście upiekliśmy ich tyle, że starczyło jeszcze na zabranie do domu.

Zajadamy.

NADESZŁA WIOSNA...

Kolorowy korowód naszych przedszkolaków wesoło przywitał wiosnę.

SPOTKANIE Z PALEONTOLOGIEM

W połowie marca zawitał do naszego przedszkola ogromny dinozaur. Dinozaur przyszedł z panem paleontologiem, który opowiedział nam wiele różnych rzeczy o świecie dinozaurów, ich budowie i zwyczajach.

POZNAJEMY ZWIERZĘTA

KONKURS LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNY

Dnia 6 marca, Międzynarodowym Dniu Logopedy, odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny, zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 9. Podczas konkursu dzieci prezentowały swoje prace oraz recytowały wiersze. Gabrysia, reprezentantka naszego przedszkola, pięknie wyrecytowała trudny wierszyk o pewnej żabie w Paryżu.

Wielkie brawa dla naszej dzielnej Gabrysi!

KONKURS PLASTYCZNY "HERB MOJEGO MIASTA"

Publiczne Przedszkole nr 3 było organizatorem konkursu "Herb mojego miasta". Nasze przedszkole godnie reprezentowała Hania z grupy Witaminki, która wykonała piękną i niezwykle staranną pracę.

Serdecznie gratulujemy naszej Hani!

U SIÓSTR SALEZJANEK

Pod koniec lutego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek. Bawiliśmy się doskonale, a przy okazji nauczyliśy się wielu rzeczy.

MUSICAL "O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE"

Byliśmy dzisiaj świadkami jak magiczny świat bajek potrafi oczarować dzieci i porwać je w swą przepiękną otchłań. Bajka znana wszystkim, jednak każdy przedszkolak wpatrywał się w scenę jak zaczarowany zachwycając się każdą kolejną piosenką, każdym tańcem, czekając niecierpliwie na ciąg dalszy.

Sprawcami tego wszystkiego byli aktorzy Teatru Moich Marzeń z Chorzowa, których mogliśmy podziwiać na scenie OCK.

LEKCJA MUZYKI

Drugi tydzień lutego poświęcony jest muzyce zatem to znakomita okazja aby spotkać się z osobą, która wie o niej wszytko. Odwiedziła nas Pani Justyna - nauczyciel muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zdobyliśmy wiele ciekawych informacji, których słuchaliśmy z zapartym tchem, po czym ochoczo przystąpiliśmy do gry na wszelakich instrumentach.

Pani Justynie gorąco dziękujemy za przemiłą wizytę!

MUZYKOWANIE

Po dzisiejszych debiutach słychać, że rosną przyszłe talenty ;)

INŻYNIEROWIE

Tak się bawi przyszłość polskiej inżynierii.

ZIMA

Piękna pogoda zachęca nas do cieszenia się urokami zimy

BAL KARNAWAŁOWY

Witaminkowe przebrania i zawody w przeciąganiu liny.

GWIAZDOR

Dziś od rana każdy przedszkolak był niezwykle przejęty i niecierpliwie oczekiwał przyjścia pewnego gościa. W końcu usłyszeliśmy wyczekiwany dźwięk dzwonków i zawitał do nas Gwiazdor! Były wspólne śpiewy, tańce i coś co dzieci lubią najbardziej - prezenty!

RADOŚĆ Z PREZENTÓW

Chyba byliśmy w tym roku bardzo grzeczni bo prezentów było co nie miara! 

WIGILIA

Spotykamy się każdego dnia, spędzamy razem czas i bardzo się nawzajem lubimy więc miło było nam się spotkać przy prawie wigilijnym stole, złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem...

WIGILIJNE SPOTKANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM

Nic nie sprawia większej radości dziecku, niż spędzanie czasu z najbliższymi. Dziś jedni z tych Najbliższych odwiedzili nasze przedszkole. Dzieci rozpierało szczęście i duma, że mogą wystąpić przed swoimi Babciami i Dziadkami na scenie.

Najbezpieczniej na kolanach u babci i dziadka...

NASZE ZIMOWE PRACE

"ZMIERZAJĄC DO BETLEJEM" - SPOTKANIE Z RODZICAMI

Niegługo Święta Bożego Narodzenia... 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Odwiedził nas Mikołaj!

FABRYKA BOMBEK "LOTOS"

Pod koniec listopada wybraliśmy się zobaczyć jak się robi bombki. Już od samych drzwi byliśmy zauroczeni kolorowymi przepięknymi cudami. Zobaczyliśmy etapy produkcji tych szklanych ozdób, a każdy z nas wyjechał z fabryki ze swoją własną bombeczką, która już niedługo zawiśnie na choince.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dziś do przedszkola razem z dziećmi przyszły Misie. To dla naszych Misiów dziś śpiewano piosenki, dla nich tańczono i się z nimi bawiono. Misie były zachwycone, dzieci również :)

KONKURS "O MISIU, DLA MISIA"

Dnia 22 listopada nasze przedszkole było organizatorem IV edycji Konkursu "O misiu, dla misia". Nasze przeszkole reprezentował Jarek z grupy Witaminki, a trzy "Witaminkowe" dziewczynki zatańczyły na powitanie taniec o bajkowej chatce :)

Wielkie brawa dla naszych dzielnych przedszkolaków!

"BAJKOWA KRAINA"

Za oknami jesienna aura... więc spędzamy wesoło czas na zabawach w kolorowym bajkolandzie :)

Zagadka - gdzie jest dziecko? ;)

NASZE JESIENNE PRACE

ZDROWO JEMY I ŻYJEMY

Najpierw obejrzeliśmy i smakowaliśmy warzywa, potem zasialiśmy rzeżuchę (będziemy obserwować jak rośnie), a na koniec jesteśmy taaaacy radośni :)

WIZYTA W PIEKARNI

Październik rozpieszcza nas piękną pogodą, co jest świetnym pretekstem do spacerów. Dziś wybraliśmy się do piekarni Państwa Wieczorków przy ulicy Odolanowskiej. W piekarni przyjęto nas baaardzo miło. Dowiedzieliśmy się wszystkiego o produkcji chleba i bułek, ba, wykonywaliśmy je nawet samodzielnie. Po wyjęciu z pieca ciężko nam było rozpoznać własne dzieła, bowiem bułeczki w piecu urosły zmieniając się nie do poznania :))

Bardzo dziękujemy za gościnę, przekazaną wiedzę oraz pyszności, które chrupaliśmy ze smakiem! :)

DZIEŃ CHŁOPCA

Dziś wielkie święto naszych chłopców! Każdy z nich dostał prezencik i słodkie co nieco, a i dla dziewczynek znalazła się słodka niespodzianka.

Później, wspólnymi siłami, zbudowaliśmy taaaaką wieżę!

PRÓBNA EWAKUACJA

JESIEŃ

ZABAWY NA SALI

Dziś - spontanicznie - ochotnicy z naszej grupy wystąpili przed publicznością złożoną z reszty grupy i zaśpiewali piosenkę o jesieni, której się właśnie uczymy :)) 

III PRZEGLĄD WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH

Dnia 25 września odbył się III Przegląd Wieńców Dożynkowych zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 6. Nasze przedszkole reprezentowała Wiktoria z grupy Witaminki, której na konkursie towarzyszyła mama. To właśnie Wiktoria i jej mama były twórcami przepięknego wieńca, który pojechał z nami na konkurs :)

ZABAWY NA PLACU

Wycieczka wcale nie odebrała nam sił. Na zabawę zawsze się znajdą rezerwy :)

WYCIECZKA NA PIASKI

Przejażdżka eko-kolejką wprawiła wszytkie dzieci w zachwyt, a zabawa czekająca na nie na miejscu była bajeczna :)

WYCIECZKA NA PIASKI - CUDOWNA MOC BANIEK

Bańki sprawiły nam mnóstwo radości i frajdy :)

WYCIECZKA NA PIASKI - PARK OWADÓW OLBRZYMICH

Czerwona Królowa oprowadziła nas wśród swoich przyjaciół opowiadając o każdym z nich jakąś ciekawostkę.

TAK SIĘ UCZYMY

TAK SIĘ BAWIMY

TAK SIĘ BAWIMY

A TAK SIĘ LUBIMY

OTO MY

OTO MY

Wiadomości Archiwalne

Copyright © 2013 - Przedszkole nr 13 im. Sindbada