Grupa Uśmieszki

Informacje o grupie

Witamy serdecznie :) w nowym roku przedszkolnym 2018/19

UŚMIESZKI  to te same dzieci co w roku poprzednim, czyli:

Wojtek B., Zuzia, Marysia B., Olek, Adaś D., Martynka F., Martynka G.,Tomek G., 

Marysia G.,Wojtek J., Roksanka, Nadia, Marceli, Marcel, Tomek L., Ksawery, Jaś,

Julka, Karolinka, Agatka, Mikołaj, Adaś S., Masiu, Lenka, Ania.

 

Panie również te same:

Bogumiła i Iwona

Pomaga nam:

Katarzyna 

Informacje dla Rodziców

Ważne wydarzenia z życia grupy

Pożegnania nadszedł czas...

Jak ten czas szybko leci, tak niedawno małe Uśmieszki poraz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, a tu już pożegnania nadszedł czas.. ale tak to już w życiu bywa:)

Życzymy Naszym Wychowankom

samych sukcesów w szkole i najwspanialszych wakacji z uśmiechem na twarzy :)

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM

ZA WSPANIAŁĄ CZTEROLETNIĄ WSPÓŁPRACĘ, ZROZUMIENIE I UŚMIECH :)

 

Wycieczka do Borysewa cd.

Borysew cd.

Wycieczka do Borysewa

Dzień Dziecka na Stanicy harcerskiej

Dzień Matki

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Zajączek w przedszkolu

Zajączki dla samotnych i starszych ludzi

Uśmieszki zrobiły dziś dobry uczynek. Przygotowały wielkanocne zajączki dla osób z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ulicy Krętej. W ten sposób niosą radość zwłaszcza tam, gdzi ludzie są samotni. Przed Świętami Wielkanocnymi to szlachetny cel. BRAWO ;)

Turniej wielkanocny

1 kwietnia byliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 na Turnieju Wielkanocnym. Brały w nim udział dzieci z naszego przedszkola, z przedszkola Jarzebinka oraz dzieci z Terapii Zajęciowej. Podczas zawodów sportowych dzieci uczyły się tolerancji, empatii oraz współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Było super!!!

Integrowanie przez gotowanie II

Integrowanie przez gotowanie I

Nasze integrowanie przez gotowanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci przygotowywały od podstaw ciasto na  coke paps, uczestniczyły przy wypieku i pomysłowo dekorowały swoje ciasteczka. Apetyt dopisywał, ale starczyło także, aby zabrać do domu. SMACZEGO :)

Powitanie wiosny

Spotkanie z paleontologiem

Dzień Kobiet w grupie Uśmieszków

Chłopcy z naszej grupy w tym dniu obdarowali nasze małe kobietki upominkami. Dziewczynki dostały długopis z wpisanym imieniem oraz słodkości. Dla wszystkich dzieci były cukierki. Agatka pocztęstowala wszystkich smacznymi żelkami. Było bardzo miło:)

Wizyta w Zespole Szkół Selezjanek

Uśmieszki uczestniczyły w szkole w zajęciach plastycznych, polonistycznych i ruchowych. Zasiedli w ławkach szkolnych i mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Najbardziej podobały się zajęcia ruchowe, na których dzieci zostały pochwalone za super zdyscyplinowanie :) BRAWO:)

Zdrowo się odżywiamy - prace plastyczne

Julia, Nadia i Martynka G. wykonały piękne prace plastyczne o tematayce zdrowego odżywiania, które zostaną zamieszczone w Barze Mlecznym na ulicy Konopnickiej. Gratulujemy:)

 

Konkurs recytatorski

Dnia 19 lutego Ksawery reprezentował nasze przedszkole w konkursie recytatorskim ,,Wiersze Eugenii Zawidzkiej poetki ostrowsiej'' zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 9. Konkurs odbył się w OCK. Ksawery recytował wiersz pt,, Piesek ze złamaną łapka". Poszło mu znakomicie. Gratulujemy Ksaweremu!

BALIK KARNAWAŁOWY III

BALIK KARNAWAŁOWY II

BAL KARNAWAŁOWY I

Udział w zabawach sportowych "Jedynka dzieciom - VI karnawał z piłką"

Zajęcia biblioterapeutyczne w bibliotece dla dzieci i młodzieży

Uśmieszki uczestniczyły w zajęciach biblioterapeutycznych z cyklu "Franklinowe spotkania" w filii nr 7 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci poznały uroki zimy i poznały sposoby radzenia sobie ze złością.

Dzień Babci i Dziadka

Uśmieszkowa wigilia

Gwiazdor w przedszkolu

Jak co roku dzieci z ogromnymi emocjami czekały na jego przyjście. I przyszedł,, starszy siwy Pan z workiem prezentów. Były prezenty dla każdego dziecka i do sal przedszkolnych. Przedszkolach występowali dla gwiazdora i bawili się z nim. Zrobiło się bardzo świątecznie.

Jasełka 2018

Mikołaj w przedszkolu

Mikolajkowe przedstawienie

5 grudnia byliśmy w OCK na mikolajkowym przedstawieniu, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój

Wycieczka do fabryki bombek

Święto Pluszowego Misia

DZIECKO TYGODNIA CD.

Kolejnym i zarazem ostatnim dzieckiem tygodnia był Wojtuś. Naszą grupę odwiedził tata Wojtusia. Pan Arek przyniósł dzieciom do zabawy kasy fiskalne, które drukowaly paragony, stare klawiatury od komputerów oraz inny sprzęt informatyczny. Dzieci miały ogromną frajdę. Przekazał im również dużą wiedzę informatyczną. Była to prawdziwa lekcja z informatyki. Brat Wojtusia wykonał na drukarce 3d piękny emblemat Usmieszkow. Mama upiekla dla dzieci przepyszne ciasteczka. Serdecznie dziękujemy! Tomek L. zaskoczył nas, gdy przyszła jego mama, ponieważ okazało się, że rodzinnie sami przygotowują upominki świąteczne. Uśmieszki miały okazję poczuć również przedsmak świąt przygotowują świąteczną bombkę. Mogliśmy również podziwaić wspaniały plakat i dowidzieć się ciekawych rzeczy o Tomku. DZIĘKUJEMY BARDZO :)

Udział w konkursie piosenki

Julia z naszej grupy wzięła udziała w konkursie pt. "Jesienne nastroje" organizowanym przez Publiczne Przedszkola nr 15. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała w piosence pt. "Jesień - jesieniucha" za co otrzymała wyróżnienie GRATULUJEMY :)

Udział w konkursie "ABC Małego Patrioty"

Ania z naszej grupy wzięła udział w konkursie patriotycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Filia nr 7 dla dzieci i młodzieży. Ania przygotowała pracę plastyczną pt. "Najpiękniejsze godło Polski". Praca można oglądać na wystawie w bibliotece do 30 listopada.

Zabawy w teatr

W tym tygodniu bawimy się w teatr. Dzieciom bardzo spodobała się bajka Jaś i Małgosia i bardzo chętnie bawią się kukielkami.

Udział w konkursie patriotycznym

Adaś S. z naszej grupy wziął udział w konkursie patriotycznym pt. "Polak Mały". Wykazał się dużą wiedzą o Polsce i regionie :) Gratulujemy!!!!

DZIECKO TYGODNIA CD.

Martynka to urodzona baletnica. Jej ulubione zajęcia to taniec i akrobatyka. Jak na swój wiek potrafi wykonać wiele figur baletowych i akrobatycznych. Mama Martynki przyniosła do przedszkola materac,na którym zaprezentowała nam co potrafi, a potrafi naprawdę wiele. Pokazała też dzieciom strój do baletu, spódniczka nazywa się "paczka" a buty "pointy". Życzymy Martynce wielu sukcesów.

Ania również doczekała się w końcu swojej ważnej chwili.Mogliśmy podziwiać jej piękny plakat, dowidzieliśmy się o niej kilku informacji, np. że uczęszcz na zajęcia taneczne. Gościliśmy jej mamę, która przygotowała świetną zabawę w pytania. Oglądaliśmy jej ulubiony film.

Dziękujemy bardzo za wszystko :)

 

DZIECKO TYGODNIA CD.

W tym tygodniu gwiazda naszej grupy była Nadia. W piątek odwiedziła naszą grupę mama Nadii. Opowiedziała nam dużo ciekawych rzeczy o Nadii. Przyniosła piękny plakat,ktory wykonały wspólnie w domu, przeczytała ulubioną bajkę Nadii oraz pobawila się z dziećmi w gry. Dziękujemy pani Asi😉 Zuza to kolejne dziecko tygodnia. Na początku troszkę nieśmiało, ale poźniej coraz bardziej się otwierała. Podziwialiśmy jej plakat, zaskoczyła nas jazdą na nartach.Gościliśmy jej mamę, która przeczytała ciekawą bajkę terapeutyczną. Zuza wraz z mamą przygotowała dla nas, pyszne babeczki - Dziękujemy Bardzo:)

Robimy smaczną i zdrową sałatkę owocowa

Udział w XIX Olimpiadzie sportowej -zdrowotnej pod hasłem "O zdrowiu na sportowo"

Dzień chłopca

DZIECKO TYGODNIA CD.

Po wakacjach kolejnym dzieckiem tygodnia została Marysia B. Radości było co nie miara, Marysia czekała na tę chwilę z utęsknieniem.Podziwialiśmy przygotowane rysunki  z życia Marysi. Mieliśmy przyjemność gościć w pracy mamy Marysi w pięknym sklepie ogrodniczym.Podziwialiśmy piękne rośliny, dowiedzieliśmy się jak ciekawa i trudna jest praca ogrodnika.

DZIĘKUJEMY BARDZO za wszystko :) 

Wojtek J. również z utęsknieniem czekał na swój tydzień.Mogliśmy podziwiać na plakacie wiele ciekawych zdjęć Wojtka, dzięki któym poznaliśmy Go jeszcze lepiej. Największa niespodzianka czekała na nas w piątek, kiedy mama Wojtka przyszła z panią, która przeprowadziała z nami eksperyment pt. galaktyka. Coś innego, coś nowego - Super.

DZIĘKUJEMY BARDZO :) BABECZKI BYŁY PRZEPYSZNE:)

PIERWSZE ZAJĘCIA NA BASENIE

W TOWARZYSTWIE KOLEŻANEK I KOLEGÓW NA PLACU ZABAW

Wiadomości Archiwalne

Copyright © 2013 - Przedszkole nr 13 im. Sindbada