Grupa Słoneczka

Witamy w nowym roku 2019/2020

Mamy już 4 latka

Oto Słoneczka:

Amelka, Kuba Cz., Lenka, Oliwka, Wojtek, Kuba P., Natalia, Nadia, Janek, Mikołaj K., Marysia, Maja, Mikołaj M., Kuba F., Igor, Agatka, Tomek, Blanka, Fryderyk, Franek, Jasmina, Zosia, Nikodem, Kamilka, Łucja.

Nasze panie:

Kinga i Angelina

codziennie pomaga nam:

pani Magda

,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’

Kolejny gość w naszej grupie, mama Mikołaja Krawczyka Pani Ania dołączyła do akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom". Tym razem wysłuchaliśmy znaną nam, ale jak często słuchaną piękną baśń o ,,Kopciuszku". Dziękujemy ;)

Urodziny Wojtka

Wszystkiego najlepszego.)

,,Calineczka’’

7 października do naszego przedszkola zawitał, Teatr Młodego Widza ,,Włóczykij” z Kalisza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy małej bohaterki w przedstawieniu pt.; ,,Calineczka”.  Oto kilka zdjęć.)

Piękna Nasza Polska cała - moje miasto

Eko ciuchcia przewiozła Słoneczka przez centrum miasta, gdzie dzieci mogły podziwiać charakterystyczne miejsca w Ostrowie. Zobaczyły Synagogę, Ostrowskie Centrum Kultury czy Kościół św. Antoniego.

Mały miś u Zosi

Nasz miś Artur lubi podróże, dlatego udał się w kolejną. Tym razem trafił do domku Zosi. Zosiu dziękujemy za wspólną zabawę 😀

Wycieczka do Parku owadów

W piątek odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka Słoneczek. Eko ciuchcią pojechaliśmy na Piaski zwiedzać Park wielkich owadów.

Zwiedzamy Park owadów

Był czas na małe co nieco

Mały miś u Igorka

W drodze losowania, miś Artur odwiedził Igorka. Bardzo miło spędzili razem czas na wspólnej zabawie i wspólnym czytaniu książek. Igorku dziękujemy za wspaniałą gościnę 😀

Spotkanie

Drodzy rodzice Serdecznie zapraszam na pogadankę logopedyczną, która odbędzie się 10 października o godzinie 16:30 w naszym przedszkolu. Omówię zagadnienia dotyczące rozwoju mowy, przyczyn powstawania wad wymowy, a także zabaw sprzyjających prawidłowemu rozwojowi mowy. Zapraszam Kinga Jagielska

Sok

Słoneczna poznają sposoby robienia soków. Własnoręcznie przygotowują soki: pomarańczowy oraz z polskich sadów i ogrodów - jabłkowo-marchewkowy. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu "Piękna Nasza Polska cała".

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Nasza grupa przystąpiła do programu pt.: "Mały miś w świecie wielkiej literatury", którego koordynatorem jest pani Kinga. Dzieci wybrały misia, który będzie podróżował po domach przedszkolaków. Miś Artur, bo tak nazwały go dzieci, co tydzień zamieszka w innym domku, gdzie będzie słuchał czytanych przez rodziców bajek czy opowiadań. Miś podróżuje z dzienniczkiem, w którym opisujemy przeczytane bajki oraz zostawiamy w nim ślad po podróży misia. Może to być wspólne zdjęcie, odcisk rączki czy rysunek. Autorem projektu jest - Misiowa Mama, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, pomysłodawczyni projektu Mały miś w świecie wielkiej literatury.

Dzień chłopca

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień chłopca. W tym dniu dziewczynki wręczyły kolegom upominki, były też słodkie niespodzianki dla wszystkich. Wszystkiego najlepszego 😗

,,Cała Polska Czyta Dzieciom” - Pani Katarzyna Czwordon

W tym roku grupa Słoneczek, bierze udział w programie ,,Czytające Przedszkole” z fundacji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Poprzez codzienne czytanie, wychowujemy ludzi lepiej wykształconych, bardziej kulturalnych, szczęśliwych, którzy żyją lepiej, zdrowiej, a nawet dłużej, gdyż podejmują w życiu mądrzejsze decyzje.

Jako pierwsza do akcji dołączyła Pani Katarzyna, mama Kubusia Czwordona. Dziękujemy za przybycie, poświęcony czas i zapraszamy kolejnych rodziców,)

Świętujemy imieniny Mikołaja Krawczyka

Pierwsze imieniny w tym roku za nami, życzymy Wszyskiego Najlepszego;)

Pierwsze zabawy po wakacyjnej przerwie