Grupa Maczki

Informacje o grupie

Witamy wszystkich serdecznie i zapraszamy

na naszą Maczkową stronę.

 

Grupa ,,Maczki" to najmłodsze przedszkolaki.

Dziewczynki:

Hania B., Oliwia B., Zuzia D., Kinga F., Maja G., Oliwia H., Joasia K.,

Alicja O.

Chłopcy:

Aleks K., Filipek K., Jakub M., Dominik M., Oskar N., Filip P.,

Kamil P., Tymon R., Alan S., Gracjan W., Franciszek W,  Dominik Sz.

 

Wychowawczynie:

Renata Ilczak

Dominika Mazur

Pomaga nam i mocno wspiera: Monika Mazurek

 

 

Informacje dla Rodziców

Ważne wydarzenia z życia grupy

Wakacyjny solenizant

W lipcu w przedszkolu ma Bema w atmosferze wakacji swije urodziny obchodził ALEKS, który poszęstowaŁ swoich kolegów słodkościami. Dzieci zaśpiewały solenizantowi STO LAT.

,,MACZKI" życzą swoim rówieśnikom wesołych, słoneczmych i bezpiecznych wakacji.   Widzimy się we wrześniu!!!! Pa!!!.

FESTYN INTEGRACYJNY MACZKÓW

Poprzez współpracę przedszkola z Zespołem Szkół Specjalnych nr 12 w Ostrowie Wlkp. w piątek 14 czerwca 2019r ,,MACZKI" pojechały autobusem komunikacji miejskiej do Szkoły Specjalnej na Festyn Integracyjny. Zostały bardzo sredecznie przyjęte i zaopiekowane. Wzięły udział w zabawach sportowych i mogły oglądać zmagania sportowe dzieci niepełnosprawnych. Miały też okazję zwiedzić szkołę i pobyć w ciekawych miejscach i salach służących do terapi dzieci z niepełnosprawnością.

Po zmaganiach sportowych ,,Maczki" zostały zaproszone do Sali Doświadczeń Świata która została wyposażona ze środków Stowarzyszenia ,,Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski". W tej sali odbywają się terapie dzieci chodzących do Szkoły Specjalnej. Pobyt w tej sali sprawił dzieciom wiele radości i zachęcał do poznawania i rozwijania zmysłów człowieka.

Maczki następnie zostały zaproszone do świerzo otworzonego ,,Ogrodu Zmysłów". Do ogrodu dzieci zjechały windą, która jest wykorzystywana dla dzieci niepełnosprawnych.

W ogrodzie Zmysłów dzieci miały okazje doświadczyć poprzez dotyk różnych faktur, cieczy oraz rozwijać zmysł słuchu i postrzeganie kolorów. Ogród pobudzał Maluszki do dużej aktywności samodzielnego działania.

Na koniec pobytu w Zespole Szkół Specjalnych dzieci otrzymały prezenty i dla ochłody lody i soki. Maluszki z dużą ochotą zabrały się do smakowania zimnych deserów.

POŻEGNANIE STARSZAKÓW z Maczkami

We wtorek 11 czerwca w bardzo upalny dzień ,,Maczki"  zostały zaproszone do grupy ,,Bratki" na uroczystość muzyczną. Starszaki przygotowały program artystyczny ,,Mała Żabka" którym chcieli się pożegnać ze swoimi młodszymi kolegami. Maluszki zasiadły na widowni i z dużym zaciekawieniem oglądały przygody małej żabki i innych owadów.

Starszacy zaprezentowali piękny taniec POLONEZ , piosenki i wierszyki o literkach. Pięknie prezentowali swoją dojrzałość do podjęcia nauki w szkole. Na koniec dostali duże brawa od swoich kolegów z młodszych grup.

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE MACZKÓW

3 czerwca ,,Maczki" pierwszy raz obchodziły Dzień Dziecka w przedszkolu. Maluszki pojechały autobuse na Piaski, gdzie został zorganizowany festyn z okazji  Dnia  Dziecka. Na stanicy harcerskiej wspólnie bawiły sie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

,,Dzień Dziecka" to święto radości, uśmiechu i spełniania marzeń. Maczki dużo tego dnia się uśmiechały i chętnie pozowały do wspólnych zdjęć.

Przyszedł czas na zabawę na dmuchanym zamku i zjeżdżalni. Dzieci z dużą energią rozpoczęły zabawę na dmuchanych zabawkach, zachowując zasady bezpiecznej i zgodnej zabawy.

Po tak intensywnych zabawach Maluszki chętnie zasiedli do posiłku. Zjedli kiełbaskę z grila z dużym apetytem.

Na koniec Dnia Dziecka był czas na malowanie buziek i ,,małe co nieco" słodką watę i popcorn. Wszyskie dzieci były zadowolone, chodź bardzo zmęczone wszystkimi atrakcjami i upałem.

ZMAGANIA SPORTOWE MACZKÓW

11 Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem ,,Jesteśmy Małymi Patriotami" odbyła się 01.06.2019r w sobotnie południe na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wlkp. W niej wzięło udział 9 ,,Maluszków": OLIWIA H., ALA, LILY, ALAN St., TYMON, KAMIL, DOMINIK, ALEKS, FILIP K. Na murawie ustawiono biało-czerwone namioty. Na początku odbyła się defilada połączona z prezentacją każdego przedszkola, w której maszerowały dumne ,,Maczki".

,,Maczki" miały okazję rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych Ostrowskich przedszkoli. Dzieci mogły sprawdzić się w konkurencjach i zabawach sprawnościowych - bieg przez tunel-, ich zmagania śledziła z trybun widownia, która bardzo żywiołowo dopingowała małych sportowców.

Do rywalizacji zaproszono także rodziców ptzedszkolaków, którzy stanęli do biegu węży i przeciągania liny. Maluszki dopingowali swoich rodziców.

,,Maczki" za swój udział w Spartakiadzie Przedszkolaków otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyła im p. dyrektor M. Krzyżanek, a Pani Prezydent B. Klimek wręczyła dyplomy dyrektorom przedszkoli.

Ostatnim akcentem tegorocznej olimpiady było wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich przedszkolaków.

LODOWA NIESPODZIANKA

,,Maczki" spotkała dzisiaj 31.05.2019r wielka niespodzianka. Dostały prezent w postaci wyboru loda o ulubionym smaku. Bardzo się ucieszyły i zajadły z wielkim apetytem o czym świadczą wykonane zdjęcia.

MAJOWI SOLENIZANCI

W maju w grupie ,,Maczki" swoje urodziny obchodziło dwóch solenizantów. Aby uczcić swoje święto chłopcy poczęstowali swoich rówieśników różnorodnymi cukierkami.

I tak swoje urodziny obchodził  ,,DOMINIK Sz."

Swoje urodziny obchodził  ,,TYMON"

DZIEŃ MAMY I TATY U MALUSZKÓW

29.05.2019r w środę w grupie ,,Maczki" odbyła się niezwykła uroczystość. Maluszki zorganizowały w swojej grupie ,,Święto Mamusi i Tatusia". Przygotowali specjalny program artystyczny, w którym zademonstrowali swoje talenty: recytatorskie, wokalne i taneczne. Na koniec zaśpiewali ,,Sto Lat", złożyli życzenia i wręczyli przygotowane upominki.

,,Maczki"przygotowały dla rodziców niespodziankę. Zaprosiły rodziców, aby zatańczyli taniec ,,Nie chcę Cię znać", który wcześniej pokazali w swoim programie artystycznym. Rodzice nie zawiedli swoich dzieci i pięknie zatańczyli taniec, który został nagrodzony dużymi brawami.

Po występie dzieci i tańcu rodziców przyszła pora na wspólnie spędzony czas w grupie ,,Maczki". Dzieci miały okazje okazać swoje uczucia i miłość swoim rodzicom, pokazać miejsca swoich zabaw. Było dużo radości i smacznych smakołyków.

 

WYJAZD NA BAJKĘ ,,JAŚ I MAŁGOSIA".

W grupie ,,Maczki" przed wyjazdem na bajkę do przedszkola na Bema przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się i właściwego zachowania w autokarze. Maluszki sprawnie się ubrały i założyły kamizelki odblaskowe.

,,Maczki" zasiedli na widowni i zdużym zaciekawieniem i niecierpliwością oczekiwali występu małych aktorów z grupy starszaków ,,UŚMIESZKI".

,,JAŚ I MAŁGOSIA"  to bajka, którą zapisali i opublikowali w 1812 roku bracia Grimm w swoim zbiorze Baśni. Baśń ,,Jaś i Małgosia" opowiada o dwójce dzieci, które pozostawione w lesie przez ojca napotykają domek z piernika w którym mieszka zła Czarownica - Baba Jaga.

W przedstawieniu o Jasiu i Małgosi nie zabrakło układów tanecznych w wykonaniu dziewczynek do muzyki P. Czajkowskiego ,,Walc kwiatów, Poranek".

KWIETNIOWI SOLENIZANCI

W kwietniu w grupie ,,Maczki" swoje urodziny obchodzili: 

Oliwia H. i Filip P.

Wielkanocny Zajączek u Maczków

W oczekiwaniu na przyjście Wielkanocnego Zajączka maluszki postanowiły pomalować farbami postać zajączka.

W ogrodzie przedszkolnym ,,Maczki" spotkały się z Zajączkiem Wielkanocnym. Bardzo się ucieszyły, wyrażając swoje zadowolenie z tego niezwykłego spotkania.

Każdy Maluszek szukał swojego koszyczka z prezentami, później pokazał go z dużą radością i dumą.

W sali każde dziecko oglądało z dużą ciekawością i radością otrzymane prezenty.

Koszyczek wielkanocny.

,,Maczki" przyniosły do przedszkola swoje koszyczki. Z dużym zaangażowaniem ozdabiały je i wkładały bibułkowe sianko, do swoich koszyczków. Chętnie pomagały sobie nawzajem.

Tak przygotowane koszyczki wystawiły na hol i oczekiwały na spotkanie z niezwykłym gościem.

Wielkanocne warsztaty plastyczne.

We wtorek 16.04.2019r odbyły się warsztaty plastyczne. Rodzice z grupy Maczki, Bratki, Stokrotki wraz ze swoimi dziećmi: Magda, Nadia, Filip, Kamil, Kostek i najmłodsza Stefania ozdabiali jajka różnorodną techniką. Dzieci miały okazję poznać piękny zwyczaj malowania wielkanocnych pisanek.

Wszyscy uczestnicy warsztatów z dużym zaangażowaniem i skupieniem uwagi podchodzili do swojej pracy - powstały piękne kolorowe pisanki.

Dzieci razem z rodzicami pomalowały farbami duży wielkanocny obrazek, który będzie stanowił ozdobę holu przedszkola.

Na koniec wspólnie powieszono wykonane pisanki na przygotowanym drzewku i zrobiono zdjęcie.

Wizyta w grupie ,,Gwiazdeczki".

Dnia 20.03.2019r ,,Maczki" dwie grupy starsze po raz pierwszy odbyły podróż autobusem, co bardzo ekscytowało dzieci. Wyjazd związany był z zaproszeniem jakie otrzymały dzieci na bajkę ,,Dziewczynka z zapałkami" przygotowaną przez grupę ,,Gwiazdeczki" z przedszkola na Bema.

,,Dziewczynka z zapałkami" H. Ch. Andersena to stara baśń. Opowiada o małej dziewczynce, która wędrowała w wigilię Nowego Roku zziębnięta i bosa przez ulice miasta próbując sprzedać zapałki. Baśń opowiada o niesprawiedliwości, samotności, ale także o nadziei.

Baśń H.Ch. Andersena bardzo się dzieciom podobała. Oglądały z niezwykłą uwagą i zaciekawieniem. Na koniec nagrodziły małych aktorów dużymi brawami i wręczyły wspólny prezent.

Świat dinozaurów u Maczków.

27 lutego w środę grupę ,,Maczków" i inne grupy odwiedził paleontolog- badacz roślin i zwierząt minionych epok geologicznych. Podczas ciekawego spotkania pokazał i zapoznał dzieci z narzędziami, których używa podczas prowadzonych wykopalisk. Zaprezentował różnego rodzaju skamieliny i skamieniałości oraz postaci dinozaurów.

,,Maczki" miały okazję dotknąć i zbadać wyjątkowe okazy i znaleziska za pomocą specjalistycznych przyrządów. Wizyta paleontologa wywołała duże zainteresowanie i zaciekawienie wśród dzieci.

Na zakończenie dzieci przybiły piątkę z olbrzymim Dinozaurem, zrobiły pamiątkowe zdjęcie i podziękowały paleontologowi za bardzo ciekawe spotkanie.

MACZKOWE CZYTANIE KSIĄŻEK

Kolejny raz do grupy ,,Maczków" zawitał rodzic, który wziął udział w projekcie ,,Ulubiona książka mojego dziecka". Mama Hani przyniosła trzy książeczki z serii ,,Misia Marysia - Marysia w przedszkolu, Marysia i psotny kotek i Marysia u babci i dziadka".

Maluszki z dużą ciekawością słuchały przygód MISI MARYSI. Śledziły treść opowiadań, reagowały żywiołowo na ciekawe zdarzenia, chętnie się wypowiadały i dzieliły swoimi spostrzeżeniami

Widać, że Maczki nauczyły się słuchać czytanego tekstu i cierpliwie oczekiwać na obejrzenie ilustracji związanych z opowiadaniem.

Na koniec tradycyjnie Maluszki podziękowały Mamie Hanii, posłały słodkie buziaczki, przytuliły się okazując wdzięczność i radość ze spotkania i zrobiły wspólne zdjęcie.

Walentynki u MACZKÓW.

14.02.2019 r w czwartek w dzień Św. WALENTEGO wszystkie Maluszki ubrały się na czerwono. Tego dnia okazywali sobie dużo czułości. Miłość do rodziców wyraziły poprzez malowanie serduszek. Rodzice też nie zapomnieli o tym dniu. W dowód swojej miłości upiekli Mufinki i podarowali je dzieciom.

Oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć

Oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć.

Okazywanie sobie uczuć nie sprawia ,,Maczkom" żadnych problemów. Chętnie się przytulali dając wyraz swojej przyjaźni.

Później rozpoczęły się WALENTYNKOWE zabawy, tańce, konkursy i quizy wszystkich grup ( Bratki, Stokrotki , Maczki). Zabawy da ly dzieciom dużo radości i możliwości sprawdzenia swojej sprawności i wyrażenia swoich uczuć przyjaźni.

Pierwszą zabawą była zabawa ,,Mam serduszko".

Taniec w parach do muzyki z czerwonym balonem to dopiero było wyzwanie dla ,,Maczków".

Zabawa z krzesełkami dała ,,Maczką" dużo radości i skupienia uwagi aby jak najszybciej usiąść na krześle.

Starsze dzieci układały serca z poszczególnych części.

Zabawa z chustą ,,Trzy serca".

Tańce w kole do piosenki ,,Kaczuszki" oraz wspólne tańce.

Pod koniec ,,Maczki, Stokrotki i Bratki" pomalowały farbą duże serca na czerwono.

Zabawa zakończyła się ,,Walentynkowym pociągiem".

MACZKOWE CZYTANIE KSIĄŻEK

We wtorek grupę Maluszków odwiedziła Mama Kubusia, która bierze udział w projekcie ,,Ulubiona książka mojego dziecka". Na spotkanie z dziećmi mama przyniosła 3 bajeczki ulubione książki Kuby: ,,Dzień przyjaźni, Bardzo przepraszam - Przygody Kubusia Puchatka i Motocykl policyjny Franka". Dzieci z dużym zainteresowaniem zasiedli na krzesełkach, aby wysłuchać bajek. W trakcie czytania pojawiały się bardzo ważne słowa: przyjaźń, przepraszam, wzajemna pomoc.

,,Przygody Kubusia Puchatka" budzą u ,,Maczków" wiele emocji. Uważnie słuchają, śledzą treść bajeczek, zabierają głos, chętnie dzielą się swoimi wrażeniami; wskazują i nazywają bohaterów- przyjaciół Misia. Odważnie wchodzą w rozmowę z mamą Kuby, opowiadając o swoich przyjaciołach, używaniu słowa ,,przepraszam i wynikających z tego spostrzeżeniach.

Na zakończenie spotkania mama Kubusia pokazała dzieciom kolorowanki o Kubusiu Puchatku, które przyniosła dzieciom. Poprosiła aby maluszki w wolnej chwili pokolorowały obrazki. Dzieci bardzo podziękowały i ucieszyły się z prezentu. Zrobiono na koniec wspólne zdjęcie z mamą Kubusia.

Teatr u ,,Maczków"

W poniedziałek 11 lutego do przedszkola zawitali znowu aktorzy z Kalisza z teatru ,,Włóczykij". Zaprezentowali dzieciom bajkę pt. ,,Zimowa opowieść". Maluszki śledziły z dużym skupieniem uwagi losy Bałwanka i jego przyjaciół. .Bajka się bardzo podobała  i została nagrodzona gromkimi brawami.

W karnawale same bale.

W grupie ,,Maczków" to pierwszy bal karnawałowy na który trzeba się przebrać. Pomysłom na stroje nie było końca. Na balu 6 lutego zjawili się: 

strażak-rycerz-policjant 2-smok-nietoperz-kot-Spider-Man 2- biedronki 4- pszczółka- Elza 2- Anna- aniołek- dynia- Psi Patrol.

Maja-Zuzia-Tymon, Kubuś-Aleks-Alan, Lili-Ala-Oliwia, Filip-Maja

Filip-Dominik, Lili-Franek, Kubuś-Oliwia, Hania-Asia

Bal karnawałowy u ,,Maczków"

Bal karnawałowy to wspólne tańce, wyginanie śmiało ciała w rytm muzyki. Maluszki z dużą ochotą ruszyli do wspólnej zabawy: Biedronka z Policjantem, Elza z Rycerzem, Nietoperz z Dynią...Strażak z Aniołkiem; w parach, osobno, w dużych kołach czy w długich wężach.

Tańce w parach nieźle ,,Maczką" wychodziło, widać że wspólna zabawa sprawiała im wiele radości.

Na balu ,,Maczki" wzięły udział we wspólnej zabawie w przeciąganiu liny. Kto będzie silniejszy? chłopcy czy dziewczynki? Zabawa zakończyła się remisem.

Na koniec balu karnawałowego wyszczelono fajerwerki papierowe, które wzbudziły wiele radoci.

BABCIA I DZIADEK w grupie MACZKI.

,,Maczki" z dużą niecierpliwością wyczekiwały swoje kochane Babcie i swoich kochanych Dziadków.

Przywitały gości bardzo serdecznie i z ochotą zaprezentowały ptzygotowany program artystyczny. ,,Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia"   Wszystkie ,,Maluszki" pięknie śpiewały, recytowały wierszyki i wspólnie tańczyły do poleczki.

Na koniec występu złożyły życzenia i wręczyły przygotowane prezenty.

Później ze swoimi ,,Dziadkami" spędzili czas, spożywali przygotowane słodkości, robili wspólne zdjęcia i rozmawiali. Widać było wielką miłość i czulość ,,wnuków" do swoich Babć i Dziadków, ale również ,,Dziadkowie" okazywali wielką radość i miłość do swoich ,,wnuków".

Styczniowi solenizanci.

W nowym roku z torbą cukierków w grupie ,,Maczków"pojawiło się aż czterech solenizantów. Swoje urodziny obchodzili: 

GRACJAN, OLIWIA, LILY KAMILEK.

Solenizanci w nowej odsłonie: Gracjan, Oliwia, Lilii.

,,MACZKOWE CZYTANIE KSIĄŻEK"

W grupie ,,Maczki" prowadzony jest projekt czytania dzieciom książek. Tytuł projektu ,,Ulubiona książka mojego dziecka". Celem tej akcji jest uwrażliwianie dzieci na słowo czytane, rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie słownika dzieci i nawyków czytelniczych oraz chętne sięganie po książkę, jako źródla wiedzy.

Pierwszym rodzicem który odwiedził ,,Maluszki" była mama Alanka, który od niedawna chodzi do grupy ,,Maczki". Mamusia przyniosła książkę ,,Brzydkie kaczątko" i chętnie przeczytała dzieciom, które słuchały z dużym skupieniem uwagi. Na koniec spotkania pomalowano literki.

Kolejną mamą była mama Oskara , która przyszła z książką ,,Traktory", ulubioną książką syna. Dzieci chętnie słuchały przygód traktorka i innych maszyn rolniczych. Dzieciom bardzo podobała się książka co wyraziły swoim zachowaniem. Na koniec zrobiono wspólne zdjęcie.

Trzecim rodzicem, który odwiedził grupę ,,Maczków" była mama Kamilka, która przyniosła książkę ,,Wielka kolekcja bajek o Smerfach". Dzieci z zainteresowaniem słuchały i na bieżąco wyrażały swoje wrażenia. Na koniec przytuliły się do mamy Kamilka dziękując za mile spędzony czas.

Życzenia Świąteczne.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ,,MACZKI"  ze swoimi paniami życzą wszystkim rodzicom i p. dyrektor M. Krzyżanek, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019.

Grudniowi solenizanci.

W miesiącu tak bardzo świątecznym i przepełnionym prezentami swoje urodziny obchodzili

 FRANCISZEK W. i ALANEK ST.

Świąteczna wizyta w grupie ,,Bratki".

W środę 19 grudnia ,,Maczki" zostały zaproszone przez grupę starszaków ,,Bratki" na świąteczne przedstawienie pt. ,,Wizyta Św. Mikołaja".

,,Maczki" w osobie Oliwii i Dominika podziękowały starszakom za piękny występ i wręczyły upominek i kartkę z życzeniami WESOŁYCH ŚWIĄT.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

18 grudnia Gwiazdor przyjechał do przedszkola z dużą ilością prezentów. Dzieci z grup MACZKI, STOKROTKI, BRATKI dużą niecierpliwością oczekiwały jego przybycia.

Odważnie dzieci z każdej grupy porozmawiali z Gwiazdorem. Tymon powiedział wierszyk o Aniołku.

Wspólna zabawa z Gwiazdorem w kółeczku i śpiewanie piosenek i rozwiązywanie zagadek.

Gwiazdor wręczył każdej grupie prezent do współnej zabawy. ,,Maczki" zabrały duży worek do swojej grupy.

Wizyta Gwiazdora w grupie maluszków.

,,Maczki" z niecierpliwością oczekiwały Gwiazdora w swojej sali i wreszcie przyszedł.

Gwiazdor wręczył ,,Maczką" przyniesione prezenty. Kinga troszeczkę się denerwowała, ale prezent odebrała.

Oliwia, Tymon, Aleks, Filip .

Dominik, Kubuś, Filipek, Zuzia.

Maluszki podziękowały Gwiazdorowi za piękne prezenty.

Wreszcie ,,Maczki" mogły rozpakować otrzymane prezenty.

Pierwsze Mikołajki w grupie maluszków.

,,Maczki" z niecierpliwością oczekiwały wizyty Św. Mikołaja. Mikołaj zjawił się i powitał dzieci z grupy: MACZKÓW, STOKROTEK I BRATKÓW. Opowiedział o swojej zaczarowanej krainie, zapytał dzieci czy były grrzeczne i czego oczekują.

,,Maczki" i inne dzieci sprawdzały zaczarowane dzwonki Św. Mikołaja i jego magiczną laske. Siadały na kolanach i zdradzały mu swoje marzenia.

Było wesoło i radośnie. Dzieci z grupy ,,Maczki, Stokrotki i Bratki" zaśpiewały Mikołajowi piosenkę a Św. Mikołaj zatańczył do muzyki.

Św. Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom  słodkie prezenty. ,,Maczki" też zostały obdarowane.

Dzieci wręczyły Św. Mikołajowi swoje listy ,,Co chciałyby dostać pod choinkę na święta" oraz specialny prezent od wszystkich grup.

Dzieci pożegnały Św. Mikołaja i prosiły, aby znów odwiedził ich przedszkole 18 grudnia. 

Kamil pomimo choroby też świętował ze swoją grupą ,,Mikołajki" przesyłając swoje zdjęcie do przedszkola. Św. Mikołaj nie zapomniał o Kamilu i zostawił dla niego słodki upominek.

U MACZKÓW ,,Święta tuż- tuż".

4 grudnia we wtorek odbyły się w przedszkolu warsztaty plastyczne pod hasłem ,,STROIMY NASZĄ CHOINKĘ"  na które przyszło bardzo dużo rodziców ze wszystkich grup ,,Maczki, Stokrotki i Bratki" oraz zaproszona p. dyrektor M. Krzyżanek.  Wspólnie ze swoimi dziećmi rodzice wykonali różnorodne ozdoby. Dzieci - maluszki z dużym zaangażowaniem i chęcią przyklejały, wycinały, zdobiły i cieły kolorowy papiery, z których powstały ozdoby świąteczne. wszystkim uczestnikom sprawiło to dużo radości.

Na koniec wykonane ozdoby świąteczne zostały powieszone przez dzieci z grup ,,Maczki, Stokrotki, Bratki" i ich rodziców na choince stojącej w holu przedszkola.

Choinka stała się piękna, kolorowa i cieszyła wszystkich zgromadzonych na warsztatach plastycznych również p. dyrektor przedszkola M. Krzyżanek.

Listopadowa solenizantka.

Późną jesienią obchodziła swoje święto- urodzinki Oliwia D. Poczęstowała swoich kolegów z grupy słodkimi cukierkami. ,,Maczki odśpiewały swojej koleżance ,,Sto Lat".

Dzień Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia został zorganizowany 27 listopada 2018r. Na ten dzien poproszono, aby dzieci przyszły w stroju Misia i przyniosły swoje ukochane pluszowe misie, które towarzyszyły im cały dzień.

Na początku dzieci z grup wysłuchały historii powstania tego święta. Dzieci rozwiązywały zagadki, odgadywały bohaterów bajek, w których występował miś. Odbyły się również zabawy, tańce, każda z grup zaprezentowała wiersz i piosenkę o,, Pluszowym Misiu".

W trakcie wspólnej zabawy wszystkich grup odbył się konkurs na njciekawsze przebranie w Misia.

Konkurs na najciekawszy strój Misia.

Jury w składzie: p. Malwinka i p. Monika bacznie się przyglądało i dokonało odpowiedniego wyboru. Wyróżnione dzieci z grupy ,,Maczki" - Maja G., Ala O., Dominik M., ,,Stokrotki": Laura K., Nikola P., Krzysiu B., ,,Bratki" Wojtek O., Nadia K., Nikola K. otrzymały dyplom i każda grupa dostała dyplom ,,Przyjaciela Pluszowego Misia"

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały prezenty: malowanki, dyplomy i coś słodkiego ciasteczko ,,Lubisie". 

 Zrobiono wspólne zdjęcie wszystkich grup biorących udział w Dniu Pluszowego Misia.

Po skończonej zabawie ,,Maczki" z dużą chęcią zabrały się do malowania farbami postaci misia.

Ze względu na chorobę Hania nie mogła uczestniczyć w zabawie, choć bardzo chciała. Mama więc dziewczynki przysłała zdjęcie Hani przebranej w strój ,,Misia".

Bajka w przedszkolu.

W poniedziałek 19 listopada do przedszkola zawitali aktorzy z Kalisza z teatru ,,Włóczykij". Zaprezentowali dzieciom bajkę pt. ,,Przygody Wróbelka Elemelka". Maluszki śledziły z dużym skupieniem uwagi losy małego wróbelka .Bajka się bardzo podobała  i została nagrodzona gromkimi brawami.

Rekord dla Niepodległej.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości ,,Maczki" pokazały jak bardzo kochają swoją ojczyznę Polskę !!! i jak są dumni, że są Polakami!!!!!.

Biel i Czerwień.

9 listopada 2018r wysłuchały wiersza W. Brejzy ,,Kto ty jesteś? Polak mały", z dużym zaangażowaniem malowały flagę Polski i chętnie pozowały do zdjęć na tle symboli narodowych.

O godz. 11.11 ,,Maczki" razem z grupą starszaków ,,Bratki" i grupą średniaków ,,Stokrotki", zaproszonych rodziców i wszystkich pracowników przedszkola zaśpiewały hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego" oddając hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli o Niepodległość Polski.

Szczególne podziękowania dla mamy Kamila P. za przygotowane kotyliony na tę uroczystość.

Październikowi solenizanci.

Oto nasi jesienni solenizanci,

którzy obchodzili swoje urodziny w przedszkolu.

Maja, Asia i Hania.

Pasowanie ,,Maczków" na Przedszkolaka Przedszkola nr 13

 24 października 2018r to niezwykły dzień w życiu dzieci z grupy ,,Maczki"

Tego środowego dnia odbyła się pierwsza bardzo ważna uroczystość, a mianowicie ,,Pasowanie na Przedszkolaka" z udziałem dyrektor przedszkola Małgorzaty Krzyżanek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 Beaty Heine-Dymnej rodziców oraz starszaków z grupy ,,Bratki".

Uroczystość rozpoczeła się od powitania zaproszonych gości i zaprezentowania programu artysycznego. W części artystycznej ,,Maczki" zaprezentowały swoje zdolności artystyczne: wierszyki, piosenki, tańce i zabawy ruchowe. Maluszki pokazując czego się nauczył, dały dowód jak dużo już potrafią i że są gotowi zostać przedszkolakami.

W części artystycznej ,,Maluszki" wspierała grupa starszaków ,,Bratki" prezentując piękny taniec Motylków, śpiewając piosenki i recytując wierszyki.

Następnie ,,Maczki" złożyły przyżeczenie być dzielnym przedszkolakiem, uśmiechać się, zgodnie bawić się z kolegami oraz szanować i sprzątać zabawki po skończonej zabawie.

Pani dyrektor M. Krzyżanek dokonała uroczystego ,,pasowania" każdego dziecka. 

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom pasowania i upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz prezent od Szkoły Podstawowej nr 14 wręczony przez panią dyrektor.

Na koniec uroczystości wszyscy byli bardzo zadowoleni, radośni i uśmiechnięci.

Częstowali się przygotowanym poczęstunkiem, wymieniali się wrażeniami i pozowali do wspólnych zdjęć. Dzieci okazywały dużo miłości wobec swoich kolegów i rodziców.

Kolory Jesieni.

,,Maczki" odkrywały kolory jesieni w poznawanych owocach ( jabłko, gruszka, śliwka). Bawiąc się owocami rozpoznawały wielkość, nazywały kolory i tworzyły pierwsze zbiory.

Plastyka owocowa.

Owoce i warzywa inspirowały dzieci do działań artystyczno-plastycznych.

Szaszłyki owocowe.

Finałem całego tygodnia  było przygotowanie szaszłyków owocowych. Dzieci były bardzo ostrożne w nadziewaniu kawałków gruszek, śliwek i jabłek na patyczki.

Smacznie i zdrowo !!!

Na koniec wszystkie owoce powędrowały do brzuszków naszych maluszków.

Pierwsze mycie zębów w grupie ,,Maczki".

  Przyszła ,,Jesień" więc ,,Maczki" dbają o swoje zdrowie!! a szczególnie o zdrowe,        białe zęby. Dzisiaj pierwszy raz w przedszkolu z radością i zaciekawieniem myły       swoje zęby.

Kolorowe szczoteczki i kubeczki z bohaterami bajek zachęcały do starannego szczotkowania swoich zębów.

Wszystkie przedszkolaki przykładały się i z dużym zaangażowaniem podeszły do tego zajęcia.

,,Maczki na placu zabaw.

Plac zabaw to miejsce, gdzie wspólnie się bawimy, zacieśniamy wzajemne kontakty i czujemy się bezpiecznie pod opieką naszych pań.

Wrześniowi solenizanci.

Oto nasi solenizanci, którzy po raz pierwszy obchodzili swoje uroodziny w przedszkolu:

Kubuś, Zuzia, Dominik

 

Poznajemy smaki posiłków, które będziemy spożywać w naszej grupie przez najbliższe miesiące.

Pierwsze próby wspólnego rysowania.

Poznajemy się!

Pierwsze wspólne nasze zabawy: czasem razem a czasem osobno.

Musimy się poznać i nawiązać nowe przyjaźnie.

Wiadomości Archiwalne

Copyright © 2013 - Przedszkole nr 13 im. Sindbada