Grupa Maczki

Witamy wszystkich serdecznie w roku szkolnym 2019/ 2020

i zapraszamy na MACZKOWĄ stronę !!!

Grupa MACZKI to już dzieci 4- letnie!!!

Dziewczynki: Oliwia B. Zuzia D. Oliwia D. Kinga F. Oliwia H. Joasia K.  Lily N.

Alicja O. Lidia P.

Chłopcy: Alan D. Alex k. Filip K. Jasiu M. Kubuś K. Dominik M. Oskar N. Filip p.

Kamil P. Tymon R. Alan St. Dominik Sz. Gracjan W.

Wychowawczynie:

Renata I.   Magdalena C.

Pomaga nam i dba o nas: Monika M.

Wiewióreczka mała MACZKA spotkała.

Dzieci z grupy MACZKI w piątek wykonały tekturowe wiewiórki. Dla nich dzieci zaprojektowały kolorowe domki, w których wiewióreczki będą mogły zamieszkać jesienno- zimową porą.

Starszaki też zaangażowały się w budowanie jesiennych domów dla wiewiórek, które pojawiły się u Maczków.

MACZKI W STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 08.10.2019r we wtorek MACZKI wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej - Batorego 21. Na miejsu powitał dzieci strażak Marcin i zaprosił ich do środka garaży. Pokazał Maczkom sprzęt i wozy strażackie używane przez Strażaków w czasie akcji pożarowych i ratowniczych.

MACZKI oczywiście sfotografowały się na tle wozów strażackich.

Kask strażaka wzbudzał wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Z dużą ochotą przymierzały go pomimo, że był za duży i ciężko go było nosić na głowie.

Dzieci mogły obejrzeć strażaków podczas ćwiczeń, zobaczyć jak wygląda zadymienie podczas pożarów i jakiego sprzętu należy użyć. Kamil, Kinga i Alicja odważnie przymierzyli maski tlenowe.

Dzieci zobaczyły pokaz, jak strażaki zjeżdżają po rurze spiesząc się do akcji. Wzbudziło to wiele zachwytów u dzieci i chęć spróbowania też tej czynności. Pomagał im to wykonać strażak Rysiu.

Strażak Marcin na koniec pokazał Maczkom pomieszczenia, gdzie nacodzień ćwiczą strażacy, aby być coraz bardziej sprawnym fizycznie i bezpieczniej nieść pomoc podczas akcji ratowniczej.

Na zakończenie dzieci podziękowały strażakowi Marcinowi i Rysiowi, wręczyły podziękowanie, przygotowany rysunek i prezent. P. Marcin zaprosił dzieci do ponownego odwiedzenia Straży Pożarnej.

BAJKA W PRZEDSZKOLU

Dnia 07.10.2019r w poniedziałek o godz. 10.45 wszystkie grupy

FIOŁKI-MACZKI-STOKROTKI-BRATKI

zasiadły na widowni, aby obejrzeć bajkę pt. ,,CALINECZKĘ" przygotowaną przez kaliskich aktorów.

Baśń z 1835r J. Christiana Andersena to bajka o małej dziewczynce zwanej Calineczką, która wyrosła z ziarnka w kwiatku, które dostała jej mama od czarownicy.....

MACZKI z uwagą śledziły losy dziewczynki CALINECZKI.

Na zakończenie dzieci nagrodziły aktorów brawami i zrobiły sobie zdjęcie grupowe na tle dekoracji.

DZIEŃ CHŁOPCA U MACZKÓW

Dzisiaj 30.09.2019r to ,,Dzień chłopca".  Dziewczynki z grupy MACZKI były przygotowane i zadowolone, że będą mogły docenić i uhonorować swoich kolegów.

Dziewczynki z tej okazji odśpiewały chłopcom STO LAT - złożyły życzenia i okazały swoją przyjażń i sympatię.

Dziewczynki wręczyły chłopcom przygotowane upomninki.

Chłopcy byli bardzo zadowoleni z otrzymanych prezentów. Oglądali z dużym zainteresowaniem i ciekawością.

Lili poczęstowała chłopców pysznymi cukierkami. Chłopcy nie pozostali dłużni i odwzajemnili się też słodkościami swoim koleżankom.

Na koniec Oliwia rozdała chłopcom wąsiki, aby mogli zapozować do żartobliwych zdjęć.

3 latka skończył JASIU

4 latka skończył DOMINIK

4 latka skończył KUBUŚ

Wrześniowi solenizanci.

Swoje urodziny we wrześniu obchodziło 3 chłopców i jedna dziewczynka. Od swoich kolegów dostali kartkę urodzinową, gromkie STO LAT i życzenia pięknych prezentów !!!! Solenizanci poczęstowali swoich kolegów z grupy cukierkami.

4 latka skończyła ZUZIA

Nowa sala Maczków

Od początku września ,,Maczki" z niecirpliwością oczekiwały na nową salę. W końcu marzenia się spełniły !!!! Sala okazała się bardzo duża i bardzo ładna, co bardzo ucieszyło dzieci i ich rodziców. Warto było troszkę poczekać. ,,Maczki" bardzo dziękują!!!

Mamy już 4 LATA

O to 4 letnie MACZKI po wakacjach.