Grupa Fiołki

Informacje o grupie

Witamy wszystkich serdecznie w roku szkolnym 2019 / 2020 i zapraszmy na FIOŁKOWĄ stronę !!!

 

Grupa FIOŁKI to dzieci 3 - letnie!!! 

Dziewczynki:Maja B. Alicja C. Weronika K. Łucja K. Gabriela Ma. Gabriela Mu. Nina N. Aleksandra O. Agata P. Laura P. Stefania P. Kinga P. Nadia P. Marta S. Julia Sz. Helena W. 

Chłopcy:Mikołaj B. Gabriel D. Jakub F. Wojhciech K. Edward M. Adam O. Patryk W. Mateusz W. 

Wychowawczynie: 

Magdalena M.    Julita K. 

Pomaga nam i dba o nas: Beata J. 

Informacje dla Rodziców

Ważne wydażenia z życia grupy: 

 

 

Ważne wydarzenia z życia grupy

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 21.01.2020r. w grupie Fiołki odbyło się ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA. Dzieci na tą okazję przygotowały krótki pokaz artystyczny. Po przedsztawieniu dziadkowie wraz z wnukami udali się do sali obok na mały poczęstunek:):):) 

GRUDNIOWE SOLENIZANTKI :)

W grudniu swoje urodzinki obchodziły dwie dziewczynki Nina i  Gabrysia, Jeszcze raz życzymy solenizantką WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :) 

FIOŁKOWA WIGILIA

20 grudnia w grupie Fiołki odbyła się WIGILIA. Dzieci dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia. Następnie usiadły wspólnie przy stoliczku częstując się różnymi smakołykami.

GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU

Dnia 19.12.2019r. w Naszym przedszkolu zawitał gość - GWIAZDOR. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały jego przyjścia. Każda grupa zaśpiewała i zatańczyła dla gościa. Fiołki zatańczyły do piosenki pt. "Jingle bells". Na koniec Gwiazdor za tak piękne występy wręczył dzieciom prezenty.

ROBIMY INSTRUMENTY

Dzieci z grupy FIOŁKI 6 grudnia przed przyjściem Mikołaja robiły grzechotki z rolki po papierze i ryżu :):):) Zrobione instrumenty dzieci wykorzystują do Piosenki Arki Noego "Świeć gwiazdeczko mała świeć"

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W piątek 6 grudnia wszystkie dzieci z grupy FIOŁKI przyszły do przedszkola ubrane na czerwono a na głowie miały czapeczki Mikołaja :):):)  

W tym dniu byliśmy także u grupy MACZKÓW, aby obejrzeć ich nową salę. MACZKI przedstawiły krótki a zarazem piękny program artystyczny o Św. Mikołaju razem z uczniami szkoły Podstawowej nr 14, który nagrodziliśmy gromkimi brawami.

Na koniec uroczystości wszystkie dzieci otrzymały prezenty od Św. Mikołaja i wiceprezydentów miasta Ostrowa Wlkp.  

URODZINKI WERONIKI

DNIA 05.12.2019R. w grupie FIOŁKI swoje urodzinki obchodziła WERONIKA. Wszystkie dzieci zaśpiewały dla niej "Sto lat". Weronika poczęstowała dzieci pysznymi cukierkami:):):

URODZINKI HELENKI

Dnia 02.12.2019r. w grupie FIOŁKI swoje urodzinki obchodziła Helenka. Wszystkie dzieci z tej okazji zaśpiewały jej "Sto lat". Helenka poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami:):):) 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25.11.2019 r. w grupie FIOŁKI obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia" z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ukochanym MISIEM. Dzieci radośnie bawiły się z nimi oraz zaśpiewały im "Sto lat". 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA C.D

Razem z Pluszowym Misiem swoje urodzinki obchodziła Kinga :) :) :) 

FIOŁECZKI UCZĄ SIĘ MYĆ ZĄBECZKI :):):)

Dnia 21 listopada 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu w grupie FIOŁKI  mamę Julki, która pracuje jako pomoc stomatologiczna. Mama Julki opowiedziała dzieciom jak prawidłowo należy myć zęby, pokazując wszystko na sztucznej szczęce. Dzieci kolejno mogły wyczyścić sztuczne ząbki co sprawiło im ogromną radość. Za dobrze wykonane zadanie dostały od mamy Julki kolorowankę z motywem ząbka:) :) 

  Na koniec wszystkie dzieci wręczyły pani Katarzynie Dyplom wraz z upominkiem:):):) 

PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

Dnia 19 listopada 2019 roku FIOŁKI wraz z innymi grupami  uczestniczyły w ćwiczeniach przeciwpożarowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 14 i Państwową Staż Pożarną w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci mogły zobaczyć jak przebiega taka ewakuacja i w jaki sposób należy się zachować, aby bezpiecznie opuścić miejsce/PRZEDSZKOLE w razie niebezpieczeństwa/POŻARU

URODZINKI JAKUBA

W piątek 15.11.2019r. Jakub z grupy FIOŁKI obchodził swoje trzecie urodzinki. Koledzy i koleżanki uczcili jego święto śpiewając mu "Sto lat" :)  Na koniec Jakub poczestował dzieci cókierkami. 

IMIENINKI AGATKI

Dnia 14.11.2019r. swoje imieninki obchodziła Agatka z grupy FIOŁKI, której dzieci zaspiewały uroczyście  "Sto lat" przygrywając na instrumentach. Następnie Agatka poczęstowała wszystkie dzieci pysznymi cukierkami. 

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

FIOŁKI  z pozostałymi grupami zaśpiewały hymn narodowy z okazji Święta Niepodległości. Wykonały również symbole narodowe. Pomalowały kontury flag czerwoną farbą i wraz z nauczycielem przykleiły je do wykałaczek. 

Dzieci w tym dniu obejrzały program artystyczny przygotowany przez grupę stokrotek z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "AKTYWNE PRZEDSZKOLAKI"

08.11.2019r. w piątek Grupa nieformalna "Przyjaciele Sindbada" zorganizowała dla dzieci i ich rodziców wesołe podsumowanie projektu "Aktywne Przedszkolaki". Odbyło się tam spotkanie z dietetykiem. Przygotowane były również wspaniałe owocowe przekąski, które dzieci spożywały podczas wspólnych zabaw z rodzicami. Na koniec baliku, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Wiem co jem". 

FIOŁKI przyszły w przepięknych przebraniach i świetnie się bawiły :):) 

WIEM, CO ZDROWO JEM

Na zakończenie projektu "Aktywne przedszkolaki" wręczono nagrody dla dzieci, które przygotowały wraz z rodzicami prace plastyczne na temat "Wiem co zdrowo jem". W grupie FIOŁKI prace przygotowali: Gabriela Marek, Maja Brodala, Nadia Płokarz. Nagrody były dofinansowane ze Środków Programu Inicjatyw Obywatelskich, które wręczyła p. M. Krzyżanek. 

ŚWIĘTO DYNI

Dnia 31 pażdziernika (czwartek) Grupa I Fiołki obchodziała Święto Dyni. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo a niektóre z nich były nawet przebrane za dynię. Dzieci podczas tych zajęć poznały dynię za pomocą różnych zmysłów (wzroku, dotyku, zapachu i smaku). 

ŚWIĘTO DYNI C.D.

W tym dniu mieliśmy różne Dyniowe zabawy ruchowe :):):) 

Zabawę Badawczą - sprawdzaliśmy z czego składa się dynia :):):) 

Dieci wykonywały pracę plastyczną- Dynia z papierowego talerzyka:):)

A na obiadek mieliśmy  zupę dyniową :):):) 

ŚWIĘTO DYNI C.D.

Podczas podwieczorku dzieci miały okazję popróbować pestki dyni oraz bułeczki z dynią:) 

Na koniec dzieci podziwiały swoje prace :):):) a także pięknie przyozdobione dynie, które wraz ze swoimi rodzicami stworzyły w domu i przyniosły je do przedszkola :):) 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA DYNI

Malownie papierowych talerzyków na pomarańczowo :) 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO

Dnia 26 października 2019 roku w godzinach 10.00-12.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Dzień Przedszkolaka na Sportowo.

W programie był przewidziany przemarsz i prezentacja grup uczestniczących w zabawie a następnie konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców (gry i zabawy sportowe).

Na koniec wszystkie drużyny zostały nagrodzone medalami i upominkami.

Podczas spartakiady były również zbierane nakrętki w ramach akcji pomagamy chorym dzieciom.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO C.D.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA GRUPY FIOŁKI

Dnia 25 października 2019 roku o godzinie 10.00 grupa Fiołki została pasowana przez panią dyrektor Małgorzatę Krzyżanek na Przedszkolaków Przedszkola nr 13 Sindbad.

Grupa Fiołki to teraz Prawdziwe Przedszkolaki :):):)

ZABAWY SWOBODNE GR. FIOŁKI

A oto nasze Fiołeczki, które pięknie się integrują. Na zdjęciach widać ich pierwsze wspólne zabawy, które dzieci podejmują z własnej inicjatywy :) 

ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM

ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM C.D.

ŚNIADANKO :):):)

My Fiołeczki jemy pyszne bułeczki, herbatkę popijamy i się uśmiechamy :):):) 

Fiołeczki myją ząbeczki :):):)

TRZECIE URODZINKI NADII

Dnia 08.10.2019 r. trzecie urodzinki obchodziła Nadia :):):) Życzymy jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :):):)

ROBIMY "JESIENNE JEŻYKI"

W dniu 07.10.2019r. dzieci wykonywały pracę plastyczną pt. "Jesienne Jężyki", które były robione z ziemniaka i wykałaczek przyniesionych przez dzieci z domu. Na zdjęciach widać z jakim skupieniem i zaangażowaniem dzieci wykonywały swoje prace. 

ROBIMY "JESIENNE JEŻYKI" C.D.

Efekty prac wykonanych przez dzieci:):)

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia  07.10.2010 r. w poniedziałek o godzinie 10.45 odwiedził Nas teatrzyk "Włóczykij" M. Sapa, który przedstawił wszystkim małym widzą piękną bajkę J. Christiana Andersena "CALINECZKA".  Wszystkie dzieci z naszej grupy były pod wrażeniem i z wielkim skupieniem oglądały spektakl. 

ZAJĘCIA RELIGII W GRUPIE FIOŁKI

POOBIEDNIA DRZEMKA

Słuchanie muzyki relaksacyjnej :):):) 

DZIEŃ CHŁOPCA

W tym szczególnym dniu dziewczynki zaśpiewały chłopcom " STO LAT", a następnie podarowały KINDER JAJKO. Dodatkową atrakcją dla wszystkich była piniata w kształcie samochodu wypełniona cukierkami, którą dzieci kolejno próbowały rozbić. 

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE W GRUPIE FIOŁKI

 

PIERWSZE ZABAWY NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Wiadomości Archiwalne

Copyright © 2013 - Przedszkole nr 13 im. Sindbada