Grupa Cudaczki

Informacje o grupie

WITAMY NA STRONIE GRUPY - CUDACZKI  :-)

Pamiętamy ubiegły wrzesień, kiedy od rana, po raz pierwszy witałyśmy malutkie ,,Cudaczki", trochę przerażone, troszeczkę zapłakane, tęskniące za rodzicami, niepewne, co je tutaj spotka.Ten wrzesień był inny. Od rana pojawiały się nasze ,,Cudaczki"...ale jakie?... pewne, odważne, duże i uśmiechnięte.Fajnie tak :-)

A wiec jest tutaj: Marysia, Igorek, Kacperek i Magdalenka, Filipek, Kornelka i Lenka, Ola, Tymonek. Zuzia i Maja, Oskarek, Beniaminek, Zuzia, Jasiu, Kubuś i Natalka, Miłoszek, Mikołajek, Kacperek, Dominika, Pawelek, Ola i Marianna, a także p.Renata, p.Ola, p.Basia.

Zabierzemy sobie trochę wrześniowego słońca, może starczy go na cały rok.

 

Informacje dla Rodziców

Ważne wydarzenia z życia grupy

WAKACJE

Kończy się rok przedszkolny. Bardzo dziękujemy rodzicom za miłą współpracę. Cudaczkom życzymy bezpiecznych i udanych wakacji. Do zobczenia we wrzesniu :-)

Pani Ola odchodzi na emeryturę

Nie napiszemy - pożegnanie Pani Oli - bo to zbyt smutno brzmi, ale pięknie się klaniamy i mówimy - do widzenia, do zobaczenia. 

 

Julka z drugiej klasy pięknie czyta nam książki

a my uważnie słuchamy

Odwiedziny Jasia

Dzisiaj odwiedził nas Jasiu, który w zeszłym roku był z nami w grupie. Cieszyliśmy się z wizyty kolegi i miło się bawiliśmy. Dziękujemy!

Dzień Dziecka

Niech nam żyją ukochane mamy

Przedstawienie „Jaś i Małgosia”

Obejrzeliśmy bajkowe przedstawienie teatralne „Jaś i Małgosia” w wykonaniu naszych starszych koleżanek i kolegów z grupy „Uśmieszki”. Dziękujemy!

Występ dziewczynek na festynie

Warsztaty mydlarskie

Wizyta strażaków

We wtorek odwiedzili nas w przedszkolu strażacy. Panowie Konrad i Paweł opowiedzieli nam o swojej trudnej, odpowiedzialnej i czasami bardzo niebezpiecznej pracy. Dziękujemy za wizytę!

 

Spotkanie z zajączkiem

Sesja zdjęciowa

Rozmowa z panią fotograf przed sesją zdjęciową.

Piosenka z mojego przedszkola

Natalka wzięła udział w konkursie wokalnym "Piosenka z mojego przedszkola" dla dzieci z ostrowskich przedszkoli. Odważnie i pięknie zaśpiewała piosenkę "Skrzat", a za udany występ zebrała gromkie brawa.

Konkurs odbył się w Ostrowskim Centrum Kultury, a jego organizatorem było Publiczne Przedszkole nr 10 im. Kubusia Puchatka.                                                                                                                                       

Przedstawienie w grupie ,,Gwiazdeczki"

..Dziewczynka z zapałkami" w przepięknej scenerii.

Powitanie wiosny

Wesoło maszerowaliśmy w barwnym korowodzie wzbudzając zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Oznajmialiśmy wszystkim swą radość z nadejścia wiosny.

Dinozaur w przedszkolu

Niedawno odwiedził nasze przedszkole wielki dinozaur ze swoim panem, który wprowadził nas w tajemniczy i ciekawy świat dinozaurów. Byliśmy bardzo przejęci tym bezpośrednim spotkaniem, ale jednocześnie bardzo zainteresowani. Rozpoznawaliśmy ślady dinozaurów, dotykaliśmy skamieniałej skóry, graliśmy w puzzle ,,co to za część", zgadywaliśmy części szkieletu, poznawliśmy dinozaury opierzone, a chłopcy byli bardzo zainteresowani gadami latającymi i wodnymi. 

Dzień dziewczynek w przedszkolu

Jak tylko mama Tymka przyniosła duży karton i powiedziala, że tam ukryła się niespodzianka dla dziewczynek, to czekaliśmy i czekaliśmy.To nie było tak długo, ale tak nam się tylko wydawało.Ale jak chłopcy weszli do sali z uroczymi kuferkami to dziewczynki były naprawdę szczęśliwe.Osłodziliśmy sobie jeszcze ten dzień lizaczkami i małymi babeczkami na patyczkach, ktore sami upieklismy :-)

..Zdrowo się odżywiamy" - prace plastyczne

Bardzo pomysłowe i pięknie wykonane prace plastyczne zostaną umieszczone w Barze Mlecznym na ulicy Konopnickiej.Autorami prac są: Tymek Kucharski i jego mama, Beniamin Mazur i jego mama. Bardzo dziękujemy.

Wyjazd do Szkoły Sióstr Salezjanek

W szkole uczestniczyliśmy w trzech zajęciach:w zabawach sportowych, w lekcji języka angielskiego i w eksperymentach chemicznych.Zajęcia sportowe były nam najbliższe,bo ćwiczymy podobnie. Na lekcji języka angielskiego poczuliśmy się jak w szkole, siedzieliśmy w ławkach i wykonywaliśmy zadania. Ale eksperymenty chemiczne pobudziły naszą ciekawość maksymalnie.Panie pokazywały nam jak wybucha wulkan, a ostatni wybuch był taki duży, że nagrodziliśmy go oklaskami.Sami także robiliśmy  różne doświadczenia chemiczne, tworzyliśmy kolory tęczy, kolory pojawiały się i znikały.Miło spędziliśmy czas rozmawiając i zajadając ciasteczka.Bardzo dziękujemy pani,która zajmowała się nami i oprowadzała po szkole.To był bardzo udany dzień.

Zajęcie u Cudaczków dla nauczycieli stażystów i kontraktowych z ostrowskich przedszkoli

Temat zajęcia ,, 10 misiów"- zabawa i nauka poprzez przybliżanie się do świata dziecka.

Może się wydawać, że w czasie tego zajęcia, dzieci po prostu bawią się misiami. Cała sztuka polega na tym, aby dzieci bawiąc się, uczyły jednocześnie, aby przybliżając się treściami, do ich urokliwego świata, jeszcze bardziej pobudzać je do działania. Wtedy nauka odbywa się mimowolnie, dziecko rozwija się naturalnie, a jednocześnie wzrasta pozytywna motywacja.

W czasie zajęcia dzieci rozwijały funkcje przygotowujące do podjęcia nauki w szkole. Liczyły do 25-ciu, poprzez połączenie liczby z ruchem rąk / opracowanie autorskie nauczyciela /,podawały liczbę elementów malejących o jeden i wskazywały ją na palcach.Rozwijały spostrzegawczość wzrokową poprzez przyporządkowanie takich samych obrazków / misie i ich zdjęcia/, takich samych napisów /imiona misiów na ubrankach i łózeczkach/ , całościowe rozpoznanie napisu/ czytanie imion misiów/ Rozwijały spostrzegawczość słuchową poprzez aktywne sluchanie muzyki, dostosowując  ruchy rąk do tempa muzyki. To jednocześnie sprzyjało rozwojowi wyobrazni i koncentracji uwagi.

 

Musical „O małej syrence w niejednej piosence”

Dziś w OCK dla wszystkich marzycieli wystąpili aktorzy Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. W czasie muzycznej podróży wraz z małą syrenką Vivien i innymi bohaterami zawędrowaliśmy w głębiny oceanu. Pełna muzyki i kolorowych świateł opowieść zachwyciła nas, a mądre i melodyjne piosenki zabrały do bajkowej krainy.

Przedstawienie w przedszkolu

Teatr Młodego Widza ,,Włóczykij" z przedstawieniem ,,Zimowa opowieść"

Cudaczki na balu

,,To dla Was wiosną kwiaty zakwitają"

,,To dla Was wiosną kwiaty zakwitają"

Święto Babci i Dziadka można obchodzić różnie ......... ale można też po prostu zaśpiewać, zatańczyć, powiedzieć wierszyk, narysować, ale zrobić to tak - jak każdy przedszkolak potrafi najlepiej i najładniej. I myślimy, że ten szczery, naturalny przekaz dziecka jest najwspanialszym podziękowaniem dla babci i dziadka.

 

Wigilia u Cudaczków

to jest bardzo wyjątkowy dzień, ponieważ szczególnie w tym dniu czujemy, że jesteśmy jedną wspólną grupą i bardzo się lubimy. Nieraz rozrabiamy, mamy konflikty i problemy, ale tak naprawdę po raz pierwszy w przedszkolu uczymy się żyć w grupie. W tym dniu przepraszamy się, dzielimy opłatkiem,obiecujemy poprawę i siadamy przy stole,zajadamy pierniczki i rozmawiamy. A pierniczki były śliczne, o najróżniejszych kształtach i smakach i bardzo bardzo pyszne :-)

Gwiazdor w przedszkolu

Dziś od samego rana wszystkie dzieci w naszym przedszkolu czekały na przyjście Gwiazdora. Byliśmy w tym dniu wyjatkowo grzeczni i... Gość się zjawił! Obejrzał nasze popisy artystyczne, zatańczył z nami, porozmawiał i dał nam duuużo prezentów!

Wycieczka do piekarni,, Jubilatka"

Obok piekarni przechodzimy często, ale jak jest w środku, nie wiemy. Jak tam wygląda? Co tam się dzieje? Mama Tymona, umawiając nam termin odwiedzin, jeszcze bardziej wzbudziła naszą ciekawość. A więc spacerem udaliśmy się do piekarni,,Jubilatka".Pani, która oprowadzala nas po piekarni, szczegółowo opowiedziała nam i pokazała jak powstaje chleb i bułki.A potem udaliśmy się do ciastkarni i zobaczyliśmy jak powstają ciastka i pierniki, tak te same ,ktore kupujemy w Grosiku i tak apetycznie zjadamy. Wszyscy uśmiechali się do nas i byli bardzo mili, a my mogliśmy nie tylko oglądać,ale też smakować świeże pysznosci z cukierni i piekarni. To był bardzo udany dzień.

Odwiedził nas Mikołaj

Dzień Pluszowego misia

Czy ktoś może bardziej kochać misie jak Cudaczki? To my chodzimy z misiami już od ubiegłego roku,ale ten wyznaczony dzień był tylko dla nich. To misie prowadziły nas dzisiaj za rękę na śniadanie,siadziały z nami grzecznie na krzesełkach, to misie dostały dzisiaj serduszka.To dla nich dzisiaj była piosenka ,,Pokochaj pluszowego misia", przy której razem z nami tańczyly.To dla swojego misia Mikołaj dzisiaj zbudował wielki dom, a Filipek martwił się czy starczy klocków na dom dla jego misia. A misie Igorka i Tymka chciały zamieszkać w jednym domku. A Ola, Zuzia, Marysia i Kacperek przygotowali dla nich pyszne ciasteczka  i inne pyszności, to nic że z plasteliny, misiom i tak bardzo smakowały.

,,W bajkowej krainie"

rozwijaliśmy sprawnosc fizyczną, daliśmy upust swoim emocjom,  a po powrocie zajęliśmy się spokojną pracą, wymagającą cierpliwości i dużej sprawnosci manualnej :-)

Przedstawienie ,,Przygody Wróbelka Elemelka"

w wykonaniu aktorów z  Teatru Młodego Widza ,,Włoczykij"

Jesień na naszym placu zabaw

Sałatka owocowa

W ubiegłym roku robiliśmy owocowe szaszłyki, teraz to byłoby łatwe zadanie, dlatego dzisiaj przynieśliśmy deseczki i noże, uczyliśmy się kroić owoce.Jasiu, Beniaminek i Pawełek obierali winogrono i ukladali na talerzach, a my pokrojone owoce staraliśmy układać tak, aby wyglądały apetycznie, ładnie kolorystycznie i estetycznie.Po wykonanym zadaniu nastąpiła degustacja owocowej sałatki, której smak pozwoliliśmy sobie podnieść sosem czekoladowym. Może nie zdrowo, ale wyjątkowo apetycznie, bo pani Basia puste talerze odniosla do kuchni.

Bardzo dziękujemy rodzicom za owoce i wyposażenie dzieci w przybory, potrzebne do pracy.

Dzień Chłopca

Dziś nasi Panowie cieszyli się z nowych resoraków. Wszyscy zjedliśmy też pyszne lizaki!

Próbna ewakuacja

Wycieczka na Piaski

Kolejką ulicami naszego miasta

Bańki mydlane i nie tylko

Z Czerwoną Królową w Parku Olbrzymich Owadów

Jeszcze chwila na plaży i powrót do przedszkola

Wiadomości Archiwalne

Copyright © 2013 - Przedszkole nr 13 im. Sindbada