Informacje Aktualności Pliki do Pobrania

Nauczanie zdalne 15.04.2021 "Dziwna chatka"

Witajcie Rodzice,

Witajcie Cudaczki,

Dzisiejszy temat dnia to „Dziwna chatka”.

A dzień zaczniemy od… ZAGADEK! :) Poproś rodzica o przeczytanie zagadek a Ty odpowiedz.

1) Chociaż kłopoty z wilkiem miała, wyszła z opresji zdrowa i cała (Czerwony Kapturek)

2) Jak się nazywa taki budynek, w którym zobaczysz scenę, kurtynę? (Teatr)

3) Jaka to dziewczynka pracowita była, a na wielkim balu bucik zostawiła? (Kopciuszek)

4) Choć nie są żywe, widzowie im brawa biją, występują w teatrze- chętnie na nie popatrzę. (Kukiełki)

Bardzo prosimy drogie Cudaczki, o otwarcie KART PRACY CZ. 4 NA STRONIE 16. Rysujcie tam po śladach rysunków, bez odrywania kredki od kartki.

Prosimy teraz dzieci sześcioletnie o otwarcie NAUKA CZYTANIA, PISANIA, LICZENIA STR. 94. Pokolorujcie tam motyle lecące w lewą stronę- na  żółto, a motyle lecące na prawą stronę- na niebiesko. Połączcie rysunki kwiatów zieloną kredką, zaczynając od tego z najmniejszą liczbą, aż do tego z największą liczbą. Pokoloruj rysunki.

Wszystkie dzieci otwierają teraz KARTY PRACY CZ.4 STRONA 17 zilustrujcie zadania na dodawanie, odpowiedzcie na pytania.

A teraz poproście rodzica o przeczytanie wiersza- Waszym zadaniem będzie odpowiedzieć na pytania, pod wierszem.

W CIEMNYM KĄCIE,

PEŁNYM KURZU,

ŚMIESZNY ZAMEK JEST NA WZGÓRZU.

WSZYSCY, KTÓRZY

W NIM MIESZKALI,

DAWNO GDZIEŚ POUCIEKALI.

WIĘC NA STAREJ WISI BRAMIE

OGŁOSZENIE W ZŁOTEJ RAMIE:

ZATRUDNIMY:

1) TŁUM RYCERZY

2) SMOKA, KTÓRY ZĘBY SZCZERZY

3) PAZIA

4) KRÓLA

5) I KRÓLOWĄ!

I ZACZNIEMY BAJKĘ NOWĄ!

PYTANIA DO WIERSZA:

• GDZIE BYŁ ZAMEK?
  • CZY KTOŚ W NIM MIESZAŁ?
  • JAK MÓGŁ WYGLĄDAĆ TAKI ŚMIESZNY, OPUSZCZONY ZAMEK?
  • CO ZNAJDOWAŁO SIĘ NA BRAMIE?
  • KOGO CHCIANO ZATRUDNIĆ?

A teraz czas na zabawę ruchową:

1) Poruszaj się dostojnie, jak król i królowa

2) Sycz i szczerz zęby jak smok

3) Poruszaj się sztywno jak rycerz

Zapraszamy teraz do odsłuchania nowej piosenki:

To wszystko na dziś Cudaczki. Do zobaczenia, czekamy na zdjęcia. Pamiętajcie, że już za cztery dni widzimy się ponownie! Bardzo się cieszymy i prosimy o zabranie książek w poniedziałek ;)

Pozdrawiamy!